Wicca Nedir?

Wicca, semavi dinlerden hristiyanlık öncesi İrlanda, İskoçya, İngiltere ve Galler kaynaklı yüzyıllar boyunca uygulanan pagan uygulamaları ve ilkeleri temel alan modern bir dindir. Wicca kelimesi aslında “bilge biri” anlamına gelen eski ingilizceden bir kelimedir. Eskiden büyücülük yolunu takip edenler, doğa güçleriyle birlikte çalışıyordu ve gündelik hayatlarındaki gerçekleri etkilemek için doğal enerjilerle nasıl çalışılacağını anlamış oldukları için saygın şifacılar ve danışmanlar olarak görülüyordu. Aynı zamanda ülkelerin liderlerine krallara danışmanlık yapıyorlardı. Bu bir çok kültürde görülür. Şaman kültürlerde de mevcuttur.

Modern Wicca, dogmatik bir din değildir, bir adet bildiri dışında takip etmeniz gereken uzun kurallar listesi yoktur. En önemli öğüdü; “Ve zarar vermedikçe eğer kimseye, yap istediğini gönlünce” olarak wiccanlar, bu dünyayı ve tüm sakinlerini onurlandırır ve sayar; her bitki, hayvan ve insana İlahi sistemin bir parçası olarak davranırlar. Büyücülük uygulamaları yapıldığında, tüm her şeye en büyük saygıyla, hiçbir şeye zarar vermemek şartıyla yapılır. Wicca dini hakkında daha fazla bilgi edinmek için Wiccan’ın inançlarını açıklayan yazıyı okumayı unutmayın.

Wicca altar

Wiccalarda Büyü Nedir? 

Büyü wiccalar için, hayatlarında istenen bir değişimi sağlamak için gerçekleştirilen bir ayindir. Bir büyü, büyülü sözlerle, görselleştirilerek, otlar, mumlar, tılsımlar, tılsımlar ve başka birçok nesneler veya eylemlerle içerebilir. Büyüler, çevredeki tüm ruhsal enerjiyi etkiler ve bu tür enerjilerle etkileşim kurmanın bir yolu olarak görülür. Bu aynı ruhsal enerji, içinde yaşadığımız fiziksel planda ve bu diğer planda etkilenerek fiziksel olarak değişiklikler görülür.

Yukarıdaki açıklamayı yaptığımızda yine de bu wicca dinini benimsemiş kişilerin kendilerine ait kişisel düşünceleri farklı olabilir, yol ayrımları olabilir. Lakin genel olarak büyü kültürü diğer geleneklerde de bu şekildedir. Büyücülükteki büyülerin çoğu pagan inançlar ve sembolizmi etrafında yoğunlaştırılmış olmasına rağmen, kendilerini pagan olarak düşünmese bile pagan büyüleri yapılabilir, yapamaz diye bir kural yoktur.

Wiccalarda Büyüler Nasıl Yapılır?

Wiccalarda temel yöntem, kendi ruhsal enerjilerini konsantre edip kanalize ederek çalışır; bu da daha büyük enerji akımlarıni hareket ettirebilmek için bu şekilde konsantre edilerek hareket ettirilir. Herkes büyü yapabilir önemli olan nokta enerji kontrolünü iyi yapabilmektir. Doğal yeteneklerinizi uyandırmak ve yeteneklerinizi arttırmak için onları pratik yapma meselesidir. Zihninizi bir niyet üzerinde odaklamak, enerjiyi algılamak ve bunlarla çalışmak ve Yüksek Benliğiniz ile açık şekilde iletişim kurmak, başarılı bir şekilde büyü uygulamaları yapabilmek için ihtiyacınız olan başlıca becerilerden biridir.

Etrafta yanlış yönlendirilmeler mevcuttur. Her şey sıfırdan başlanılarak aşama aşama gidilir. Wicca inancını takip edenler önce meditasyonlarla uğraşmalı kendilerini tanımalıdır. Bu konu önemlidir.

Keanu Magi

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen buraya isminizi girin