Soru Cevap

15
837
Soru Cevap

İnternette her köşede oldukça biriken, cevaplanmayı bekleyen sorular var. Soru-cevap şeklinde aklınızda olan, öğrenmek istediğiniz soruları yorum olarak atarsanız, ekip olarak cevaplayacağız. Sorularınızı özenli bir şekilde ince ayrıntısına kadar sorarsanız, size en iyi şekilde anlatmamıza yardımcı olabilirsiniz. Genel sorular hakkında ise yayınlanan yazılar tavsiye edilecektir. Yayınlanan yazılara sorularınızı yorum olarak da atabilirsiniz. En kısa sürede cevaplanacaktır.

15 YORUMLAR

 1. İzninizle birkaç sorum olacak:
  1. Dweller of the threshold son dönem majikal camiasında sıkça gündeme gelen bir terim. Çoğu order ve majisyen tarafından kabul gören bu terimin kökenini takip etmekte zorluk yaşıyorum. Kabalaya da başvurmak kaydı ile bu terimin tarihsel ve mitolojik çıkarımını yapmak, izini sürmek mümkün müdür? Yoksa yeni bir terim/olgu olarak mı kabul etmek gerekir?
  2. Doğu ve batı majisinde riyazet konusuna bakış oldukça farklı. Majisyenlerin görüş ayrılığına düştüğü ve Abramelin Majisi’nin de esas ilkelerinden olan riyazet eylemininin majikal metodolojide kullanımını olumlu ve olumsuz yönlerine değinerek biraz açar mısınız?

 2. Ben varlık def etmekle ilgili rünik dizilim denemeleri yapıyorum.Simam beyin rünlerle ilgili paylaştığı kaynağı inceledim.Bazı tılsımlar yaptım etkili oldu fakat önerebileceğiniz herhangi bir metod veya sıralama var mıdır?
  Benim için çok önemli bir konu bu.Yardımcı olursanız sevinirim.

  Şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba Erkan,

   Varlık defetme işlemlerinde sadece tılsım yetmez. Kişisel ayrıca ritüeller yapmanız gerekmektedir. Varlık defetme işlemi yaptığınızı söylediniz, bu konuda varlık gerçekten bir “varlık” mıdır? Bundan emin iseniz, varlık defetmek, runik dizimlerle ve runik çalışmalarla ile tamamlanamaz, yeterli değildir. Runik tılsımlarla çalışma yaptığınızda aslında belli başlı kurallar dışında dizilimler için kişisel olarak metot yapmanız gerekmektedir, bu genel okült kurallarda böyledir.

 3. Elbette gerçekten varlık.Kişisel olarak metot dediğiniz şey nedir,biraz açar mısınız?
  Küçük pentagram def etme metodunu uyguladım daha önce.Bazı durumlarda yeterli oluyordu.

  • Kişisel metotlardan kasıt, defetme ritüelleriydi. Zaten uyguladığınızı belirtmişsiniz. Onun dışında runik özel olarak önerebilebileceğimiz metot veya dizilim yok ne yazık ki. Mühim olan defetme ritüelleridir.

   • Çok teşekkür ederim.Küçük defetme pentagram ritüelini uygulamaya başladım ve güzel sonuçlar aldım.Rünik imajinasyonla kabalistik haç ritini de öncesinde ve sonrasında uyguluyorum.Kendi ilave ettiğim şeyler oldu.Bu şekilde gayet iyi.

 4. 2d astralden 3d astrale geçişin pratik kolay bir metodu var mı ? Bunu yapabildiğinizi farz ederek soruyorum ?

  • Merhaba,

   Belirttiğiniz şey, astralin kimilerince farklı yorumlanış şeklidir. 2d astral, 3d astral şeklinde değilde, “astral seyahat için kolay pratik yöntem nedir” diye sorarsanız daha mantıklı olur. Astral seyahata çıkabilmek için pratik kolay bir metot yoktur. Hangi yöntemi deniyorsanız, o yoldan devam edilmesi önerilir.

 5. Gördüğünüz imgeye odaklanın.Bünyenin alışık olması lazım üç boyutlu görüntü alabilmek için.
  Yeterince gevşediğiniz zaman bu mümkün.Yapmakta olduğunuz çalışmalara,varsa,devam edin.Kendiliğinden düzene girer.

 6. Ben de bir soru soracağım

  Simam bey in rünlerin gizemli dünyası pdf inde paylaşmış olduğu 1.çemberi örneğin bir pentacle kolye ucunda dairesel yüzeye(Yine sanıyorum fehu kuzeye gelecek şekilde?)kazırsam ve niyetin odak noktası beş köşeli yıldızın merkezi diyerek tam ortasına mitolojik bağlantısıyla birlikte seçtiğim bir rünü sağdan sola doğru kazırsam bunları uygun gününde kendi tütsüsüyle bahurlamak ve enerjiyle yüklemek mantıklı mıdır?
  Yani anlatmış olduğunuz metodu kendime göre bu şekilde uygulamak ve bir tılsım yapmak,mantıklı olur mu?

  • Merhaba Erkan,

   Gelenekleri birbirleriyle karıştırmak mantıklı bir yol değildir. O yüzden yapmak istediğiniz şeyin kendisi, popüler kültürün bir pazarlamasıdır.

  • Güzel kardeşim erkan, astral ile ilgili sorduğum soruya cevap verdiğin için teşekkür ederim, bende nacizane sizin sorunuza bir şeyler karalıyayım belki faydasını görürsünüz.

   Bana göre ve deneyimlerime göre enerjiyi en iyi imajinasyon yüklüyor. Zamandan bağımsız ve iş o an oluyormuş imgelemesi yeterli sonuç veriyor. Bunun haricinde herşey birer efektir. Semboller, zikrler ve mantralar da buna dahildir. Belki belli seviyeye kadar araç olabilirler fakat ileri seviyede ihtiyaç bile duymuyorsun. Bütün bu süreçleri yaşayan biri olarak bu tanımlamayı yapıyorum. Bunlar benim öznel doğrularımdır. Burada olan bütün anlatılar gibi.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen buraya isminizi girin