Tarihte bir çok kralın savaşlara girmeden önce  düşman ülkelerin önemli kişilerinin ruhlarını çağırttığı bilinmektedir. Savaş stratejileri gibi konularda bilgiler alınmaya çalışırdı. Başka türlü de bilgi alınması gereken önemli kişilerin de ruhları çağrılmaya devam etmiştir. Günümüze kadar da halen bu ayinler uygulanmaktadır. Ruh çağırma okültizmde önemli bir yer tutar. Lakin İslam dininde ruh çağırma caiz değildir. Ruh çağırma hatta gerçek değildir, gelen cindir diyenler de vardır.

Türkiye’de fincanla çağırma yaygındır. Ruh çağırmada aracı olan fincan olmakla birlikte celseyi yöneten ve bir de celsede bulunan diğer kişiler arasında enerjisel bir  iletişim sonucu fincan aracılığı ile kontak kurulur. Kimi deneylerde başarısız olur, kimi deneylerde başarılı olur. Bunun bir çok sebebi vardır. Bir de ouija tahtası ile kontak kuranlar vardır. Batı’da bu yöntem uygulanır. Yine aynı prosedürler geçerlidir, sadece aracı değişmiştir, ouija tahtası olmuştur fincan yerine.

 

Bu tür basit kontaklar ile gelen varlık ruh mudur yoksa cin midir ? Bu konuda çeşitli görüşler vardır. İslam’a göre gelen cindir, ruh değildir. Batıda ise ruh olarak geçer, başka herhangi bir varlık ismi kullanmazlar pek. Gelen ruh değildir, araştırmalarıma göre ruh çağırmak gerçekten çok meşakkatli yöntemler içeren bir ayin sonrası çağrılabiliyor. O seviyelere gelebilmek bile aylarca süren bir hazırlıktan sonra olabiliyor. Bir cin padişahı çağırmak ile eşdeğer ayinler söz konusu. Ama fincan gibi bu tarz basit yöntemlerle gelenler genelde cindir.

Fincan ve ouija ile çağrılan varlıklarda kişilerin enerjisine bağlıdır ne tür varlık geleceği. Düşük seviyeli varlık da gelebilir, yüksek seviyeli varlık da davete icabet edip gelebilir. Bu konuda kesin net bir şey söylenemez. Araya “parazit” karışan varlıklar da olabilir, negatif varlıklar da gelebilir. Parazit olan varlıklar gelirse, size yapışıp kalırlar. Onlardan kurtulmanız zor olur. Adı üstünde parazit. Biraz kendi çabanızla kurtulabilirsiniz, umursamazsınız, ya da basit defetme teknikleri yaparsınız bir şekilde geçer. Ama bu musallat değildir. Musallat konusu çok farklı bir konudur. Musallat olurlar mı bilinmez.

Kontak kuruldu, fincan hareket etmeye başladı. Sorular net olsun ki, cevaplarınızı net bir şekilde hızlıca alıp başarılı bir deney olsun. Bu konuda saçma sapan sorular sorup, Ayşe beni seviyor mu, Ahmet ne yapıyor, sınav soruları alalım gibi niyetlerle boş yere zamanınızı tüketmemek gerektiği, çünkü verilen cevapların büyük bir kısmı yalan olacağı bilinir. Gönderirken de kesin ve kararlı bir dil ile gönderilmesi gerekiyor. Dalgaya alınacak bir konu olmaması ve açılan kapının kapanması gereklidir, o varlığın da sizin bedeninize yapışmaması gereklidir.

Eğlencesine yapılacak bir uygulama olmadığı aşikardır. Olabilecek problemler çıkarsa da bir de çareyi “hoca”ya gitmekle doğru olduğunu düşünürsünüz. “Hoca” diye dolaşırsınız, gelen geçen hoca kılıklı şarlatanlar sizi de dolandırır, sen de cin var, çıkartmamız lazım diye element uydururlar. Şarlatanların her yerde olduğu bir zamanda hem dolandırılır hem de paranıza da yazık olacağı bellidir. Uzun bir süre bu tür olaylardan çıkan sıkıntıları hayatınızda oldukça yaşamaya başlayabilir, üzerinizden atamayabilirsiniz. Ruh çağırma teknikleri ileri zamanlarda paylaşılacaktır.

Keanu MAGI

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen buraya isminizi girin