Notre Dame suyu, 1870’lerde gelen bir iksir adıdır, aslında arnica çiçeğinin tentürü olarak bilinirdi. Lakin adı nedeniyle manevi çalışmalarda kullanılmaya başlandı. Arındırmak veya ortamda huzursuzluk olduğu zaman, kısaca  olumsuz enerjileri yok etmek için kullanımı yaygındı. Notre Dame suyu olarak bazı tariflerde, gül kullanımı çokça görülür. Çiçek özleri ve turunçgil de yazıldığı olmuştur. Genelde gül bitkisinin yaprakları ile hazırlanılır. Notre Dame suyu hazırlamak için mutlaka doğal ortamdan almanız gerekmektedir malzemeleri. Katacağınız bitkiler bile ilaçlı olmamasına dikkat edilmelidir. Mümkün olduğunca tamamen ilaçsız, organik yetişen bitkilerden seçilmelidir.

Şöyle ki Notre Dame suyu yapmak isterseniz, 15 gram gül yapraklarını 500 ml kaynak suyuna ( akarsu, dağ suyu ) ekleyin. 3 gün boyunca karanlık bir yerde bekletilmesi gerekmektedir. Daha sonra huzur ve ferahlık gelmesi için, bu gül suyunu evin her köşesine sıkabilirsiniz, isterseniz giysilerinize de sıkabilirsiniz.

Gül demişken, bir çok kutsal metinlerde kutsal bir bitki olarak kabul edilir. İslamda da yeri büyüktür, hristiyanlıkta da öyle. Hristiyanlık öğretilerinde gül bitkisinin büyük bir önemi var, hatta sembol olarak da özellikle bazı tarikatlarda ana semboldür.

Bir başka tarifte ise fesleğeni yapraklarını kaynatın, demleyin. Üzerine defne yaprağı ekleyin. İlkbahar yağmuru veya yağmur suyuyla kaynatılacak. Yağ da katılacak, mümkünse gül yağı olabilir. Su mavi renkte olabilir, mavi renk verici pigment katabilirsiniz, doğal renk vericiler kullanın mümkünse.

Keanu MAGI

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen buraya isminizi girin