Havass kullanımı müslüman toplumlarında oldukça yaygındır. Toplumda büyünün kullanımı geniş bir alanda mevcuttur. Husumeti olanlar, kin kapanlar, birinin mutluluğunu istemeyenler, sevdiğini birini kendine bağlamak için büyü yaptıranlar mı dersiniz, her şekilde insanların kendi amaçlarına hizmet etmesi için büyücülere başvurduğu bir gerçektir. İslamda yasaklanmış olmasına rağmen kendilerine hoca diyen bu insanlar büyü yapmaktadırlar, halbuki hoca değildirler, camii hocası hiç değildirler. Kurban, büyüye maruz kaldığında yıllarca hatta ömrün sonuna kadar maruz kaldığı büyünün tahribatlarıyla birlikte yaşayacaktır. Ayrıca yaptıranın da kendisi benzer sebeplerden dolayı büyünün geri dönüşlerine maruz kalmaktadır, benzer sorunlar yaşayacaktır mutlaka. Yaptıran da yapan da dahil büyünün etkisindedir. Aslında bu olayların günümüzde patlak vermesinin sebebi, bazı yayın evlerinin maddiyat hırsıyla topladıkları el yazma kitaplarını matbaaya taşımalarından kaynaklanmıştır da. Herkesin eline geçen kitaplar, kimilerinin sonu olmuş kimilerinin de şarlatanlığın başlangıcı olmuştur.

İnternet üzerinden yayınlanmış havass kitapları oldukça fazla. Özellikle el yazmaları arapça, farsça  kitaplar yayılmış durumda. Ancak arapça veya farsça bilen biri bu konuda şanslı sayılabilir. Orijinal kaynakları okuma şansı elde edeceği için. Türkçeye çevrilmiş bir çok kitap da vardır. En meşhuru 8 ciltlik adeta ansiklopedi niteliğinde olan Gizli İlimler kitabıdır. Çok geniş anlatımlarıyla, çok geniş konu başlıkları ile bir çok bilgi mevcut kitapta. Hatta bununla alakalı bir çok hurafe de yayılmıştır. Kitabı açıp okuyan delirir, evini cinler basar, cin gözükür gibi hurafeler sık sık dillendirilmiştir. Bir çok kişi eline geçen büyü kitaplarından uygulamaları denemeye kalkışmıştır.

 

“EVLENMEK İSTEYEN KIZLAR,DULLAR VE BEKARLAR İÇİN

 

havass büyüsü

Yeni bir Arabi ayın ilk cuma günü cuma ezanı okunduktan sonra temiz ve beyaz bir kağıt üzerine aşağıdaki vefki ve etrafına da ayetleri ve esmaları yazıp adetleri kadar okuyarak ve güzel kokulu bir buhurla tütsüledikten ve güzelce büküp bir naylona sardıktan sonra kırmızı biri atlasa dikip evlenecek kızın göğsünde taşıtılır.”

 

 

 

Bu uygulama da gördüğümüz üzere bir çeşit kısmet açma büyü uygulaması paylaşılmış. Oldukça eksik paylaşılmış. Belki de yanlış bir uygulamada olabilir. Lakin uygulama kişiye özel  olarak hazırlanacağı için oradaki vefkin yazılması herhangi bir etkisi olmayacaktır. Vefk yazmak çok zor bir tılsım uygulamasıdır. Vefk yazabilmek işin piri olmak anlamına da gelir.İmam Gazali’den kopyalayıp  İsim vefki paylaşıp da ben vefk yapıyorum diyenler komik duruma düşeceklerdir. Özellikle uygulamanın diğer anlatılmayan kısmı özellikle aktifleştirmek için yapılacağı bir takım işlemler de oldukça zor. Vefk konusuna başka bir yazımda değineceğim.

 

“Halvet bir yere girip 2 gün riyazetli oıuç tutup her naınaz ardından bu isinıleri 1000 defa oku annna her 100 de 1 defa tevkili oku, isiınleri okuınaya başlamadan evvel de 1 defa tevkili oku, 2 günün sonunda bir hizmetçi suretinde bir peri kızı zuhur eder, ne talep edersen hemen yerine getirir, amma  amele başlamadan bir büyükçe beyaz mendil üzerine daire şeklinde ayetel kürsiyi yazıp nanıaz ve okunıa işlerini hep bu daiıre içinde yapacaksın. “

“Çarşamba gecesi yatsı namazından sonra halvet bir yere girip o yerde şu hatemi sağ avucuna yazıp sonraa 40 defa azimeti oku, okuma anında falanca  buhur et, 40 defa tamamını okuyunca hemen karşına bir peri kızı gelir,ismi falancadır, hacetini sorar sen dahi dileğini söylersin, ne dilersen hemen yerine getirir.” 

Kolay gözüküyor kağıt üzerinde. Fakat bir başkasının da kendi el yazmasından çevrildiği,oldukça şifreli ve eksik yazıldığı düşünülünce  uygulamanın kişiye ait olduğunu ve uygulamanın bir başkasında çalışıp çalışmayacağı aslında bellidir. İmkansızdır. Her neyse peri cin gibi davetlerde ne yazık ki yazılanların yapılması asla yeterli olmamaktadır. Okumak vakit kaybı değildir, uygulamayı yapmak vakit kaybıdır. Onun yerine daha mantıklı uygulamalarla ilgilenmek daha iyi olur.

Keanu MAGI

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen buraya isminizi girin