Bitkisel Büyülere Giriş

Bitkisel çalışmalar aynı zamanda otacılık veya bitkisel ilaç olarak da bilinir, tıbbi veya terapi  kullanımları için bitkileri kullanma pratiğidir. Wicca geleneğinde, gerek cadılıkta ve bir çok gelenekte kullanımı yaygın olmuştur. Lokman hekimler bu topraklardan eksik olmamıştır.

Otlar dahil olmak üzere birçok farklı şekilde kullanılabilir; çaylar, tentürler, merhemler veya banyoda suya katılarak kullanılabilir. Koku amaçlı da kullanılabilmektedir. Bu otları sadece şifalı özellikleri için değil, onların büyülü kullanımları için de otlar kullanabilir, çünkü otlar Dünya’nın enerjisini içlerinde tutar. Bu enerji, otlar büyülerde kullanıldığında çekilebilir.

Otların farklı formları vardır, taze otlar, kurutulmuş otlar bir de esansiyel yağlar şeklinde kullanılabilir. Kendi bitkilerinizi yetiştirmek, taze bitki açısından en iyi yollardan biridir. Hasıl ettiğiniz ürün fazla ise, kurutma, dondurma gibi işlemlerden geçirerek onları karanlık bir yerde saklayabilirsiniz.

bitkisel büyüler

Bahçeniz varsa, şanslı sayılırsınız. Ama bahçeniz yoksa, üzülmenize gerek yok. Balkon, pencere kenarlarında da yetiştirebilme şansınız var. Bitkinin türüne bağlı yetiştirme stilleri vardır. Aynı kapta farklı bitkiler de yetiştirilebilir, bu konuda detaylı bir araştırma yapılması önemlidir. Bu konuda detaylı bilgiyi bu kitaptan bulabilirsiniz.

Türüne bağlı olarak, biberiye ve lavanta gibi aynı çömlekte birkaç farklı çeşitte bitki yetiştirilebilir..

Herhangi bir yerde bitki koparılacaksa, gereksiz kullanımlar olmamak şartı ile izin isteyerek bunun karşılığını ödeyeceğinizi doğaya söylemeniz gerekir. Bu tür durumlar karmik durumlar için önem taşır.

Kurutulmuş otlar  büyüler, çaylar ve yıkanmak için yararlıdır. Kurutma, aynı zamanda tüm yıl boyunca sizin için kullanılabilecek otlar için deal bir yoldur.

Küçük demetler halinde baş aşağı asarak bitkileri kurutabilirsiniz. Ortamın sürekli havalandırıldığından emin olunuz.

Yetiştirilemeyecek bir bitki ise bunun en iyi yolu, güvenilir bir aktarcıdan satın almaktır. İçeriği hakkında kesinlikle araştırma yapın. Bazı aktarcılar karıştırabiliyor, ya da size ürünü satabilmek için kaçamak cevaplar vererek evet bu x ürünü diye sizi dolandırabilirler. Bu yüzden bitkiyi almadan önce görüntüsü, içeriği gibi detaylı araştırmalar yapın. Eğer yurtiçinde de bulamıyorsanız yurtdışından Amazon, Ebay gibi sitelerden sipariş verebilirsiniz, daha uyguna bile gelebiliyor fiyatlar yurtiçine nazaranla.

Büyüler için otlar nasıl kullanılır?

  • Banyo: Bir beze ya da bir filtreye kuru otları veya taze otları koyarak suya koyabilirsiniz.
  • Yağlar: Önceden yapılmış yağları satın alabilir veya   taze otlar yerleştirerek kendiniz de baz yağ kullanarak yağ elde edebilirsiniz. Piyasada çok sahte yağ var. Bu yüzden güvenilir markaları güvenilir yerlerden almanız daha iyidir. Sertifikalı gibi söz konusu durumlar da olabiliyor, dikkat etmekte fayda var.
  • Tütsü: Otlar koku, farklı özelliklerde veya ritüellerde bir tütsü olarak yakılabilir.
  • Çaylar: Farklı özellikleri için farklı bitkisel çaylar içebilirsiniz. Çaylar önceden hazırlanmış torbalar veya bir süzgeçle birlikte kurutulmuş veya taze yapraklar olarak satın alabilirsiniz. Taze otlar varsa, taze bir çay oluşturmak için sıcak bir suda demlendirilebilir. Demlendirme ve kaynatma usullerine dikkat etmenizde fayda var. Sıkıntılı durumlar olabiliyor. Piyasada şifalı olduğu kadar zehirli olan bir çok bitki var ve bu konuda iç organlarınız bile zarar görebilir. Bu yüzden, ne kadar demlendirilecek, ne kadar kaynatılacak gibi konularda sağlam araştırmalar yapın.
  • Takılar ve Keseler: Otlarla küçük bir keseleri doldurun ve amaçladığınız iş için kullanın.
  • Büyüler: Otlar çeşitli büyüler içinde kullanılır.

Yaygın olarak kullanılan bazı otlar

Ekinezya

Ekinazya ve Kurusu
Ekinazya ve Kurusu

Güçlerinizi güçlendirmek için.

Zor dönemlerde size güç vermek için ekinezya taşıyın. Evinizdeki refahı teşvik etmek için evinizde bir vazoya yerleştirin. Ekinezyayı bir büyü veya amacınıza dahil edebilir, gücünü arttırmak için kullanabilirsiniz.

Nane

Nane ve Nane Kurusu
Nane ve Nane Kurusu

Enerjiyi, iletişimi ve canlılığı teşvik etmek.

Baş ağrısına yardımcı olmak için, yaprakları kaynar suya atın ve buharı soluyun. Evinize mutluluk ve bolluk davet etmek için naneyi suya katarak temizleyebilirsiniz. Zaten koku oldukça ferahlatır insanı.

Papatya

papatya kurusu
papatya kurusu

Şans için ve sevgi çekmek için.

Refah dilekleri, para çekmek için kullanın, refah için bir tılsım olarak kullanın. Papatya çayı büyük bir rahatlatıcıdır. Uyku ya da meditasyona yardımcı olmak için tütsü kullanabilirsiniz, çayını da içebilirsiniz. Banyoda çekici bir enerjiye sahip olabilmek için yüzünüzü ve saçınızı yıkamak için kullanın. Papatya çayı çocuklarına nazardan korumak için kullanılabilir.

Lavanta

Lavanta, Lavanta kurusu ve Yağı
Lavanta, Lavanta kurusu ve Yağı

Uyku, barış, sevgi ve arınma için.

Dinlenmek ve zihninizi açmak için meditasyon sırasında lavanta tütsü yakabilirsiniz, çayını da içebilirsiniz. Yatağınızdaki yastıklarda ve banyolarda kullanın. Evinize lavanta asın ya da hayatınıza aşkı getirmek için bir kese içinde bulundurun.

Biberiye

Biberiye ve Kurusu
Biberiye ve Kurusu

Geleneksel olarak hafıza için kullanımı olmuştur.

‘Elf yaprağı’ olarak biliniyordu ve bir zamanlar cadılardan korunmak için kullanıldı. Aşk ve şehvet tütsülerinde ve iksirlerinde kullanın. Biberiye çayı, zihnin uyanık olmasına yardımcı olur. Korunma için de kullanılabilir.

Detaylı bilgileri yayınlanmış kitaplardan da bulabilirsiniz. Çok bitki var ve bu bitkilerin kullanımları farklı olabilmektedir. Kimi bitkiyi kaynatmamanız, kimi bitkiyi demlendirmemeniz, kimi bitkiyi de tütsü olarak yakmamanız gerekebilir. Güvenli bir şekilde kullanmayı ve ne kadar miktarlarda kullanacağınıza dikkat edin. Hamile kadınlar ve çocuklar çok daha fazla dikkatli olması gerekir. Bitkileri kendiniz yetiştirirseniz, doğa ile iletişiminiz çok daha kolay olur ve doğanın da kabülünü almış olursunuz, ve bu da doğayla bağlantınızı derinleştirmenin de bir parçasıdır. Bitkilerinize adeta sizin çocuğunuzmuş gibi davranmayı da unutmayın.

 

Keanu Magi

2 YORUMLAR

  1. Yazı için teşekkürler. Bitkisel büyü konusunda tavsiye edebileceğiniz kitap ya da internet üzerinden bir kaynak söyler misiniz? Büyü yapımı olmasa da, en azından bitkilerin sahip olduğu büyü güçleri üzerine bir kaynak da olur.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen buraya isminizi girin