Bitkilerin büyülerdeki kullanımı genelde enerji çağrıları içindir. Büyülerde bitkiler, çeşitli yöntemlerde kullanılır, kimi ritüellerde tohum ekilir, yıllar sonra büyüde kullanımı aktifleşir veya sürekli olarak büyü güncel kalır. Bazı ritüellerde ise özellikle varlık davetlerinde mühim bir konudur. Enerjilerin çağrımı için gereklidir. Tütsülemek, iksir, yağ olarak kullanımları vardır.

Havass kaynaklarında çok değişik şekilde kullanımları vardır. Varlıkların besini şeklinde olduğu belirtilen ritüeller de vardır. Gelen varlığa koku ikram edilir, bir ikram olarak görülür. Sevdiği kokular şeklinde ritüelde yazılır. Bu şekilde çeşitli ilerlemeler sağlanır. Bu konuda bazı ritüellerde bu şekilde mevcuttur. Lakin yakılan tütsülere varlık gelecek diye bir kaide yoktur. Kokular bir çeşit enerjidir. Frekans olarak da  düşünebiliriz. Frekansı yükselten kokular vardır, düşüren kokular vardır gibi gibi.

İslamda Cin Tasviri

“Celb ederek bir kimseyi yanına getirtmek istersen: Bir pirinç telden çuvaldız yaptır. Çuvaldızın yedi tane deliği olsun. Her bir deliğine ayrı renk ibrişim takarsın. Bir yüksek dam üzerine veya tenha bir toprak yere çıkarsın.”

“Cin daveti yapmak istersen henüz akıl bali’ olmadık bir çocuğun avucuna  şu mührü  yaz.  Daha sonra bir kağıt üzerine şu şekli yaz ve çocuğun alnına bu yazdığını yapıştır : Ondan sonra içi su dolu bir fincanı, yukarıdaki mührü bir daha yazıp, fincanı mührün üzerine koy. Fincanın içerisinede bir miktar mürekkep koyup suyu karart. Çocuğa fincanın içine sürekli bakmasını söyle. Sende buhurunu yakarak şu Azimeti falanca defa oku”

Simyada özellikle arap simyasında, belli bir süre yemek yememek için, su ihtiyacını yok etmek için bitkilerle veya hayvan organlarıyla  karışımlar hazırlanır.

“Bu öyle acaip bir macundurki, bir kimse bu macun dan bir miskal (4,81gr.) yemiş olsa üç hafta kadar yemek ihtiyacı hissetmez. Bu macun o kişiyi üç hafta tok tutar. Bu macunu yiyen kimsenin yakınları ve tanıyanları bu duruma hayret ederler ve o kişinin iyi haline şahitlik ederler. Bu macunun yapılışı: Tatlı Badem’i kabuğundan çıkarıp, saf ve temiz Zeytin yağı ile kaynatıp iyice karıştır. Daha sonra yaş Menekşe yaprağını bu karışıma ilave ederek tekrar karıştır. Kabın ağzını güzelce kapattıktan sonra, güneş görmeyen soğuk bir mekana koyup, üzerine Menekşe koyup karıştırarak güzelce pişir. Pişirdikten sonra üzerine biriken Badem in yağını çıkarıp, bu macunu Ahu ciğeri ve Koyun ciğerini iyice dövdükten sonra ilave et. Böylece bu tertip üzere macun hazırlanmış olur. Bu macundan bir miskal yiyen kimse üç hafta kadar acıkmaz ve açlık hissetmez. Bu macun kıtlık günlerinde yenir ve ayrıca gelen misafirlere ikram edilir .”

Simyager

Bildiğiniz üzere evren sürekli titreşim halindedir. Gülün frekansı yaydığı enerji yüksek olduğu bilimsel olarak tespit edilmiş ve çok ilginçtir ki dinler  tarafından kutsal bir bitki olarak görülür.

Cadılarda kullanımı da aynı şekilde şifa ve arındırıcı, defedici gibi ritüellerde kullanılır.

Pagan riteüllerinde kullanılan bir aşk iksiri örneğini paylaşalım, ön bilgi edinmek açısından;

1 tutam biberiye

2 çay kaşığı siyah çay

3 tutam kekik

3 tutam hindistan cevizi

3 taze nane yaprağı

6 taze gül yaprağı

6 limon yaprağı

Birinin size aşık olmasını istiyorsanız,cuma günü büyüyen ayda(1)  iksiri hazırlayın..

Tüm malzemeleri bakır bir tas içine ya da topraktan yapılmış bir tas içine koyun. Akarsudan aldığınız suyu kaynatın, tasın içine koyun.

İsteğe bağlı olarak balla tatlandırılabilir. İçmeden önce, bu büyülü sözleri oku:

 

Büyüyen ay ışığında

Hazırlıyorum iksiri

Arzulasın beni (isim)

Kaynasın kanı

 

Biraz içtikten sonra,

 

Aşk Tanrıçası (2)

Sana sesleniyorum

Duy Dileğimi!

Duy Dileğimi!

Arzulamasına izin ver (isim)

Öyleyse Olsun! (3)

Öyleyse Olsun!

Cadı ve kazanı

Sonraki cuma, aynı iksirden başka bir tane hazırla ve seni arzulamasını istediğin kişiye ikram et  içsin.Yakında arzu edilen kişi yakınlaşmaya başlayacaktır.

Not:

1)Aşk Tanrıçası, venüs ile alakalı tanrıça ismi ekleyebilirsiniz.

2)Büyüyen ay ay fazlı takvimlerde bulabilirsiniz.

3) So mote it be : Paganlarda “amin” yerine geçer.

4) Kullanılan bitkilerde değişiklik yapabilirsiniz. 

5) Duanınızı da kendinize göre şekillendirebilirsiniz. Ahenk önemlidir. Şiirel söylemeye özen gösterin.

Şamanizmde belirli deneyimler için bazı özel bitkiler  yetiştirilir, yenilir. Bu kişisel  olarak özel şekilde ilerler. Halüsinasyon gördüren bitkilerin kullanımı da yaygındır.

 

Bazı bitkilerin kullanımını açıkladım aşağıda vereceğim linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bazı Bitkilerin Büyülerdeki Etkisi

 

Keanu MAGI

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen buraya isminizi girin