Arkadaşınız, sevgiliniz veya ailenizden biri ile aranız bozulabilir. Bu konuda kendinizi suçlayabilirsiniz ya da suçu karşınızda ararsınız. Genelde hep bir yargılama durumu söz konusudur. Hep bir sen hatalısın, ben haklıyım durumu vardır bu tür durumların temelinde. Bu yıkıcı bir düşünce tipidir. Gelin bu düşünce tipini biraz sihirle onaralım.

Diyelim ki gerçekten çok mücadele ettiniz ama karşınızdaki insan bir türlü sizi affetmiyor. Ona hediye aldınız ya da ona küçük şaşırtıcı sürprizler yaptınız. Fakat bir türlü kendinizi affettiremediniz. Peki bu durumda başka ne yapabilirsiniz?

İmgeleme gücünüzü kullanabilirsiniz. İnsan yaratıcı bir varlıktır. Her gün tonlarca fikir üretiriz hayatımızı düzene sokmak için ya da yeni bir şeyler denemek için. İşte bu zekamızı kullanarak yeni bir bakış açısı oluşturabiliriz.

Aranızın bozuk olduğu insanın en sevdiği, onu gerçekten rahatlatan rengi bir şekilde öğrenmeye çalışın. Bu renk diyelim ki sarı olsun. Kendiniz onun yakınlarındayken sarı ve sarının tonlarında değişip duran bir balonun içinde hayal edin. Bu balonunuz sıradan bir balon olmasın. O kişi size baktıkça veya siz ona yaklaştıkça güneş gibi parlayın. Parıltınız onun gözlerini alsın.

Hatta bağınızı daha da güçlendirmek için o gün üzerinize sarı renkte bir giysi giyebilir veya aksesuar takabilirsiniz. Bu imgelemeniz ile birlikte tepkimeye girerek karşınızdaki kişinin size karşı olan ön yargı duvarlarını yıkmanızı sağlayabilir.

Bu imgeleme tekniğini dilerseniz hayatınızın çeşitli alanlarında da kullanabilirsiniz. Örneğin çalışma odanızı sizi gerçekten motive eden renk tonlarıyla donatabilirsiniz. Çalışmaya başlamadan önce yapacağını bir meditasyon ile de odanızı bu renklerle parladığını imgeleyebilirsiniz. Böylece odanıza girdiğinizde kendinizi daha çok motive olmuş hissedebilirsiniz.

Bu düşünsel teknik, düşünce boyutunda yani her şeyin temelinin atıldığı boyutta yeni bir tohum görevi görür. Siz onu düzenli bir şekilde suladıkça o da filizlenir ve zamanı geldiğinde size meyve vermeye başlar.

Hayatınız boyunca sürekli kontrolsüzce kullandığınız hayal gücünüzü böylece faydalı bir çalışmaya dönüştürebilirsiniz. Her şey bakış açınız ile alakalıdır. O açıyı genişlettikçe veya farklı açılara çektikçe hayatınız istediğiniz şekilde şekillenebilir. Biraz cesaret ve çalışma arzusu ile her şey mümkün!

Yazı için, Ozan Demir’e teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen buraya isminizi girin