Şiddetli çekişme ve yarışma, cesaret, kızgınlık, zulüm, şiddet, şehvet ve arzu. Haysiyet ve cömertlik.

Yod’un Geburah’ı. Vahaviah ve Yelayel adlı iki büyük meleğe tahsis edilmiştir.

Vahaviah öfke, çatışma ve kavganın meleğidir. Diğer isimleri Vehuiah, Vehu, Vahuaih. Ayrıca tanrının 72 isminin birincisidir.

Yelayel cesaret, anlaşmazlık ve savaşın meleğidir. Diğer isimleri Yelauiel, leliel. Tanrının 72 isminin ikincisidir.

 

Aslan burcunda Satürn elverişli bir konum olarak kabul edilmez çünkü gezegenin yavaş, kısıtlayıcı, ağır, donuk ışınları ile bu burcun açık, hızlı, cömert zaferleri arasında gerçek bir uyum olamaz. Bu uyumsuz etki durumun haysiyetine göre değişecektir. Bu etki kişinin kalbine üzüntü veya keder olarak gelecektir yada duygularda daralma olacağına işarettir. İlk olarak olumsuz yönleri ile kişiyi veya olayların gelişimin sürecini etkisi altına alır. Hayata soğuk ve eleştirel bir bakış açısıyla bakmamızı sağlayan bu etki, daha sonra duygusal konulara daha diplomatik veya kurnazca yaklaşmamızı sağlar.

Satürn’ün etkisi özellikle olgunlaştırıcı bir etkidedir. Her ne kadar bu kolay olmasa da bu süreçten daha olgunlaşmış ve aydınlanmış çıkılabilinir. Aslan burcunda Satürn’ün etkisi içsel bir eleştiri getirir ve her ne kadar bu eleştiri veya etki sert olsa da kişinin kendini bulmasına, eksiklerini fark etmesine, gerçek potansiyelini görmesine yardım eder. Kişi kendini olduğu gibi kabul ettikten sonra nasıl geliştireceğinin yollarını arayabilir. Ancak çoğu zaman bu süreç endişeli ve korku dolu geçebilir. Satürn’ün içsel eleştirisi kişiye değersiz ve önemsiz olduğunu söyleyebilir.

Aslan burcunda Satürn etkisi, geçmişteki bir aşkı bırakmanın karmasına işaret edebilir. Bu durumda hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Ayrılmış ya da temkinli iseniz, hareketli davranarak duygularınızı daha çok ifade edebilirsiniz. Satürn’ün melankolik, soğuk ve yalın doğasına karşın aslan’ın tamamen farklı sıcak, çabuk parlayan öfkelenen, heyecanlı doğası iki farklı mizacın çatışma durumunu gösterir. Bu çatışma durumu dikkatli analiz edilerek hareket edilmeli veya yorumlanmalıdır.

 

Simam Melammu

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen buraya isminizi girin